Fuat Tosyalı “devler liginde” yükselişini sürdürüyor

Türkiye’nin global demir çelik lideri Tosyalı Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı, Capital Dergisi tarafından gerçekleştirilen “Türkiye’nin En Güçlü 30 İş İnsanı Araştırması”nda yükselmeye devam ediyor.

 Capital Dergisi tarafından her yıl gerçekleştirilen ve Türkiye iş dünyasının en güçlü 30 liderinin belirlendiği  “Türkiye’nin En Güçlü 30 İş İnsanı Araştırması” sonuçları açıklandı. Türkiye’nin global demir çelik devi Tosyalı Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı, bu yıl da devler ligi arasında yer aldığı gibi, listedeki konumunu bir sıra yükseltmeyi başardı.

 Geçen yıl aynı listede 30’uncu sıradaki konumunu bu yıl 29’uncu sıraya taşıyan Fuat Tosyalı, elde ettikleri bu başarıdan duydukları mutluluğu dile getirdi. 2015 yılını 3.5 milyar doların üzerinde ciro ve yurt içinde 3500’ü aşkın istihdam rakamıyla tamamladıklarını belirten Tosyalı, “Üretim ve satış gücümüzü koruyor, yatırımlarımıza aynı hızla devam ediyoruz. Ülke ekonomisine kattığımız değer, bu tür başarıları da beraberinde getiriyor” açıklamasını yaptı.

 GÜÇLÜLER LİGİNDE SON TABLO

Capital Dergisi tarafından her yıl gerçekleştirilen araştırmada, Türkiye’nin en güçlü 30 iş insanı belirleniyor. Bu yıl 12’incisi hazırlanan ve CEO ile CMO Club üyelerinin oylarıyla hazırlanan çalışmada zirvede, Mustafa Koç’un iş dünyasını yasa boğan ani kaybıyla holdingin başkanlık koltuğuna oturan Ömer Koç yer aldı. Listede, Murat Ülker, Güler Sabancı, Ferit Şahenk ve Hüsnü Özyeğin gibi isimler bulunuyor.